ZŠ a MŠ Záhorniceokres Nymburk

O nás

Naše mateřská škola tvoří jeden právní subjekt se základní školou a sídlí v jedné budově. Je jednotřídní s celodenním provozem. V letošním roce není zcela naplněna, ve třídě jsou děti věkově smíšené 3–6 let.  Zřizovatelem je obec Záhornice, která poskytuje finanční prostředky na provoz školy. Jednopatrová budova byla postavena ve 30. letech 20. století při hlavní silnici v centru obce. V letech 1992–1997 byly realizovány přístavby, kterými se rozšířily prostory pro pobyt dětí, a zavedlo se plynové topení. Architektonické řešení budovy dává dostatek vlastního prostoru a soukromí pro činnost obou školních zařízení. V bezprostřední blízkosti je prostorná zahrada s travnatým povrchem, která se bude od letošního roku rekonstruovat. Je zde dřevěný altánek, který děti využívají k různým hrám a dřevěný domeček na zahradní hračky. Školní zahrada slouží i jako místo pro konání sportovních her a různých oslav. Prostorové podmínky školy jsou velmi dobré, jsou zde 2 velké třídy s kapacitou 24 dětí. O děti se starají 3 učitelky, 1 školnice a 2 kuchařky. Na stejném patře je i sociální zařízení pro děti. V přízemí je šatna dětí a učitelek, kabinet a tělocvična, kterou využívá MŠ i ZŠ. V přízemí je také  školní kuchyň se samostatnou jídelnou, kterou rovněž využívají oba subjekty. Mateřská škola nabízí příjemné, klidné, rodinné prostředí.

Svátek má Taťána

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Velký pátek

Zítra má svátek Arnošt

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Bílá sobota