ZŠ a MŠ Záhorniceokres Nymburk

O nás

Základní škola Záhornice, okres Nymburk, byla zřízena Obcí Záhornice jako příspěvková organizace s právní subjektivitou k 1. 1. 2003. Škola jako právnická osoba vykonává činnost základní školy s 1.–5.ročníkem a je spojena s mateřskou školou. Jsme malotřídní dvoutřídní škola. . Třídy jsou plně vybaveny moderní technikou (počítače, interaktivní tabule v obou třídách s plným připojením na internet). Letos je škola dovybavena velkým množstvím polytechnického materiálu na rozvoj jemné motoriky, představivosti. Příjemné, klidné, rodinné prostředí. Nízký počet žáků umožňuje individuální přístup při výuce. Žáci jsou při výuce více vedeni k samostatnosti, ale zároveň ke skupinovému řešení úkolů. Naučí se vzájemné spolupráci, ohleduplnosti ke slabším a mladším. Je velmi omezena arogance a agresivita mezi dětmi. Neprojevuje se šikana. Všichni žáci se podílí na akcích školy, spolupráci s OÚ při zajišťování mimo školních aktivit, stejně tak při úpravách a výzdobě školy. Dochází k užšímu kontaktu mezi rodiči a školou.

Svátek má Vojtěch

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den knihy a autorských práv

Zítra má svátek Jiří

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek